Par mums

Pieredze

„ Ziemeļu šķirņu suņi mūsu mājās ir kopš 1991.gada.

Tomēr liktenis nolemj, ka tieši 1994./95. Jaunā gada brīvdienās, būdama Francijā, es sastopos ar tīršķirnes Sibīrijas haskiju, kurš man paliek atmiņā uz visiem laikiem. Tajā brīdī saprotu, ka paralēli mājās esošajām laikām, man būs tieši šīs šķirnes suns!”

Dita Ozola www.husky.lv līdzīpašniece

 

Sākot ar 1999. gadu, kopā ar ģimeni, tiek izstudēta visa pieejamā literatūra, apzinātas tuvākās haskiju audzētavas, iegūta informācija no visiem iespējamiem avotiem. Tiek studēta izcelsme, vēsture, eksterjers, standarts, darba spējas, labākās darba un izstāžu līnijas, labākie no labākajiem audzētājiem visā pasaulē. Uzsākot sava haskija meklējumus, mūs tomēr tuvējo valstu audzētāju piedāvājums neapmierina – tiek piedāvāti zemas kvalitātes kucēni, kuru ciltsrakstos ir daudz, pilnīgi nezināmas izcelsmes suņu, kucēnu vecākiem nav veiktas acu un gūžu pārbaudes un neviens negarantē, ka no skaistā kunkulīša izaugs haskijs, nevis jauktenītis. Apzinoties, ka mēs gribam īstu Sibīrijas haskiju, ar kuru var piedalīties gan izstādēs, gan ciltsdarbā, nolemjam, ka mūsu haskijs būs no šķirnes izcelsmes valsts – AMERIKAS. Sākotnēji, tas šķiet pilnīgi neiespējami, jo audzētāji nevēlas pārdot savus kucēnus uz Latviju, kas vēl pavisam nesen bija PSRS sastāvā. Taču mūsu neatlaidīgā vēstuļu rakstīšana pēc zināma laika perioda vainagojās panākumiem, un nu esam jau iepazinušies un sarakstāmies ar Amerikas un Kanādas haskiju audzētājiem . 2004. gadā mēs pierunājam audzētāju Lois J.Turner pārdot uz Latviju labu, tīršķirnes haskija kucīti.

 

Mūsu suņu izcelsme, jeb audzētavas pamats –

 

Mūsu pirmais Sibīrijas haskijs tiek iegādāts ASV, Floridas štatā, audzētavā „Stephenwolf”, 2004. gada vasarā. Tā ir zeltaini ruda kuce ar dzintarkrāsas acīm –

Stephenwolfs Floridasunshine, jeb mājas vārdā „ Šēra” .

Sākot piedalīties ar „Šēru” izstādēs, mēs saprotam, ka lai uzturētu kvalitatīvu ciltsdarbu, ir vajadzīgs labs vaislas suns.

Un pateicoties mūsu pacietībai un nu jau ilgajai sadarbībai ar ASV un Kanādas audzētājiem, 2005. gadā, mēs pirmo reizi Baltijā, importējam ASV audzētavā „ Jalerran’s” dzimušu, bet slavenajā Kanādas audzētavā „ Nanook” dzīvojošu, izcila amerikāņu tipa, pieaugušu Kanādas čempionu

Jalerran’s Nanook Last Crusade  jeb mājas vārdā „ Kruzs”. Kruza ciltsrakstos pamatā ir tādas līnijas kā „Kristari’s”, „ Nanook” , „ Innisfree’s”, kas joprojām ir pasaules labākās haskiju audzētavas.

Saprotot, ka mums ir dota lieliska iespēja strādāt ar tik izcilām līnijām, mēs nolemjam ar haskiju audzēšanu nodarboties profesionālā līmenī.

Tādēļ 2006. gadā mēs importējam fantastisku, ar nepārspējamu eksterjeru kuci no ASV audzētavas „ Ziemabora” , kuras īpašniece ir ne tikai audzētāja, bet arī tiesnese.

Tā ir Ziemabora’s Legacy of A One Nite Stand, jeb vienkārši „Leksija”. Šī kuce līdzīgi kā Kruzs, tiek importēta jau pieaugusi, ar Amerikas čempiona kandidāta punktiem. Viņa speciāli tiek izvēlēta, lai nebūtu tuvradniecīga iepriekš importētajiem suņiem, bet gan no citām, fenotipiski līdzīgām līnijām – atpazīstamākās no tām ir „Kaila’s”, „Rashauns”, „Syntari’s”

 

Bet 2006.gada vasaras vidū, mūs patīkami pārsteidz ziņa, ka audzētavas „Jalerran’s” īpašniece Jessica Moor, par labu darbu šķirnes ieguldījumā, lieliskajiem panākumiem izstāžu ringos ar „Kruzu”, mums dāvina divgadīgo melno kuci Jalerran’s Balck Pearl „Pērle” , kura nes sevī pasaulē elitārās Amerikas audzētavas „Karnovanda’s” asinis, un ir mazmeita slavenajam „ Westminster dog show ”  2001. gada BOB ieguvējam  Karnovanda the Life Of Riley. Šādi suņi kā Pērle ir tikai daži Eiropā!

 

Mēs sastāvam

 

*Latvijas kinoloģiskajā federācijā /

*Ogres kinoloģiskajā klubā (www.dogs.lv), kura ir vienīgā attiecīgā profila organizācija Latvijā, kas pārstāv Latvijas kinoloģiju Starptautiskajā kinoloģiskajā federācijā FCI (www.fci.be), kas ir lielākā suņu audzētāju organizācija pasaulē. LKF ciltsrakstus atzīst vairāk kā 80 pasaules valstīs.
Tikai Latvijas kinoloģiskajā federācijā reģistrētie suņi var piedalīties visdažādākajās starptautiskajās izstādēs, kuras rīko vadošās kinoloģiskās organizācijas pasaulē - FCI klubi, Amerikas Kennel Klubs (AKC) un Kennel Klubs UK, ANKC (Austrālija) & CKC (Kanāda).

*Kanādas kennel klubā.

 

Mūsu kucēni un ciltsdarbs

 

Mūsu pirmais metiens tiek izaudzēts 2005. gadā, un nu jau audzētavas ciltsdarbā piedalās arī mūsu pašu audzēti suņi.

Pamatā tiek izmantoti tikai izcili šķirnes pārstāvji, kuri ir fiziski pilnīgi veseli un ar stabilu psihi.

Visiem suņiem, kuri piedalās ciltsdarbā, tiek veiktas obligātās veselības pārbaudes uz Sibīrijas haskijiem raksturīgajām iedzimtajām acu slimībām, kā arī gūžu diplāzijas pārbaude.

Suņi ar nepilnībām tiek izslēgti no tālāka ciltsdarba!

 

Mūsu kuces tiek pārotas atbilstoši LKF prasībai, no 18 mēnešu vecuma, ne biežāk kā reizi gadā, ja metienā ir bijuši līdz 4 kucēniem. Pie lielāka kucēnu skaita kuce tika pārota reizi pusotrā gadā. Tam ir liela nozīme kucēnu attīstībā, un kuces veselības saglabāšanā. Biežāki pārojumi noved pie sliktas kucēnu kvalitātes (rahīts, zobu defekti, u.c.)

 

Katrs metiens ir pārdomāts un iepriekš analizēts, lai radītu pēc iespējas labākas kvalitātes kucēnus.

Mūsu audzētie Sibīrijas haskiji ir ieguvuši augstus novērtējumus starptautiskajās izstādēs, čempionu titulus, kāpuši arī uz BIS pjedestāla, un ieguvuši slavenās „Cruft’s” izstādes kvalifikāciju! Un viņi ir lieliski sporta suņi un mājas mīluļi.

 

Visi mūsu kucēni tiek identificēti ar mikročipu, saņem vecumam atbilstošas vakcīnas, ES istabas dzīvnieku pasi, tiek vairākkārtīgi apstrādāti pret parazītiem.

Visi kucēni tiek socializēti gan ar bērniem, cilvēkiem, citiem suņiem.

Pārdod kucēnu, starp audzētāju un pircēju tiek slēgts oficiāls

Pirkšanas – pārdošanas līgums, kurā mēs dodam 2 gadu rakstisku garantiju uz kvalitāti un veselību.

 

Jaunajiem saimniekiem tiek sniegtas bezmaksas konsultācijas visos ar kucēnu vai šķirni saistītos jautājumos.

Varam palīdzēt kucēna iegādē no ārzemju audzētavām.

 

Ja Jūs interesē kucēna iegāde no mūsu audzētavas, vai rodas kādi jautājumi saistībā ar šķirni, lūdzu, sazinieties ar mums! husky.lv@gmail.com

 

 Dita & Siberians

29181005

www.husky.lv